Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting sadece doğal kirpiklere yapılabilen ve kirpikleri olduğundan daha kıvrık, dolgun ve uzun görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Doğal kirpiklerin köklerine uygulanan bu işlem seyrek ve hacimsiz kirpik yapısını değiştirmek isteyenlere ve makyaj yapmadan dolgun ve hacimli kirpiklere kavuşmak isteyenler için uygun bir işlem olacaktır.

Kirpik Lifting Uygulaması Nasıl Yapılır?

Göz kapağının üstüne, kirpiğin uzunluğuna göre farklı ebatlarda (S-M-L) pedler yapıştırılarak uygulamaya başlanır, daha sonrasında kirpiği kıvrık hale getirip daha uzun görünmesini sağlayan 1 numaralı ürün sürülüp 20 dk. beklenir, ardından 2 numaralı keratin ürünü sürülüp bir 20 dk. daha beklendikten sonra, pedler çıkarılır ve gözler silinip kirpiklere bakım ürünü sürülerek işlem sonlandırılır.

Kirpik Lifting Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kirpik Lifting yaptırdıktan sonra 24 saat gözlerinize su değmemesi gerekmektedir. Kirpik Lifting uygulamasının daha kalıcı olması için krem ya da su bazlı makyaj temizleyici ürünlerin kullanılması önerilir.

Kullanım süresi: En az 2-2,5 aydır, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Kirpik Lifting ile Kirpik Perması Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kirpik Perması ve Kirpik Lifting’i birbirine çok benzer uygulamalardır. Yapılan işlemler ve aşamalar aynıdır ancak kullanılan kirpik bigudisinin farklı olması bu iki işlemi birbirinden ayırmaktadır. Kirpik Permasında kirpikler olabildiğince kıvrılır ve daha çok kirpiğin uç kısımlarına kıvırma işlemi uygulanır. Kirpik Lifting de ise çok fazla kıvırma işlemi yapılmaz, ancak kirpiklerin daha kalkık görünmesi sağlanır.