Kaş Laminasyonu ve Kaş Botox’u Nedir?

Her bir kıl köküne protein yüklemesi yapılır ve  kaşlarınız doğru tasarımla yukarı doğru sabitlenerek lamine edilir, kıl yapınız uysallaştırılır. Ve sonuç; köklü bir bakım, doğal ve etkili bir değişim.

Kaş Laminasyonu uygulaması, düşük kaşları olanlar için ideal bir uygulamadır. Kaşın kıl yönünün aşağıya, yana, dalgalı ve kıvırcık çıkması ifadeyi üzgün, yorgun gösterebilmekte ve yüzdeki enerjiyi aşağıya doğru çekebilmektedir. Kaş laminasyonu ile var olan kıl yapıları istediğiniz yönde, hacimde, dokuda, gür ve sağlıklı bir görünümde olur. Daha yumuşak ve kolay şekillenebilen kaşlara sahip olursunuz.

Kaş Laminasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?
Kaşlar istenen şekilde ve yöne göre özel yapıştırıcı ile sabitlenerek biçimlendirilir. 2 farklı solüsyon uygulanır, gerekli süre kadar beklenir. Eğer kaş boyama yapılacaksa şekil belirlenir ve kaşlar boyanır. Sonrasında Kaş Botox işlemi uygulanarak bakım yapılır.

Kaş Botox’u Nedir?
Kaş’a yüksek dozda yüklenen bir protein (Botox) uygulamasıdır. Herhangi bir enjeksiyon (iğne) ile uygulama yapılmaz.

Kaşa Bir Zararı Var Mıdır?
Kaş Laminasyonu uygulamasının herhangi bir zararı yoktur, tam tersine kaşa uygulanan vitaminler sayesinde işlem sonrası kaşlarınız gür görünür. Seans arasında yapılan Botox bakımı ile sizin görmediğiniz kıl yapısındaki tüm kopmuş bağlar bağlanır.

Kaş Laminasyonu Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
İlk yapıldığı gün 24 saat su ile temas ettirilmemelidir.

Kullanım süresi: Ortalama 3 aydır, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Kirpik Laminasyonu ve Kirpik Botox’u Nedir?

Kirpik Laminasyonu sadece bir lifting işlemi değildir. Uygulama seansları sırasında yapılan protein (Botox) bakımı yardımı ile kirpiği sadece kıvırmaz; kirpiklere form, doku ve hacim kazandırıp dışarıdan gelen zararlara karşı korur.

Kirpik Laminasyonunun Kirpik Lifting işleminden farkı nedir?
Lifting kıl yapısını yukarı kaldırırken, Laminasyon kirpiklerinize şekil verirken aynı zamanda lamine eder ve koruma altına alır. Kıl yüzeyini dış etkilere karşı koruyarak kaplar ve sertleştirir.

Peki bunu nasıl sağlar?
İşlemin 4.seansında arada yapılan protein (Botox) ile kirpikler korumaya alınır ve işlem bittikten sonra kirpikler hacim, doku ve sertlik kazanır.

Kirpikte nasıl bir görünüm olur?
Yukarıya doğru bir kıvrım, ufak tüylerde daha çok hacim, özellikle 1 hafta sonrasında kirpiklerde sertleşme ve doku hacim kazanır.

Kirpik Laminasyonunu düzenli yaptırmak kirpiğe zarar verir mi?
Hayır. Tam tersine içerisindeki büyüme faktörü olan botox (protein) bakımı ile kuvvetlendirir ve kirpiklerin uzamasına yardımcı olur. (Gece silinmeden yatılan rimeller, silinse dahi kirpiğe zarar veren waterproof özellikteki rimeller kirpiğe ciddi zarar verir.)

Kirpik Laminasyonu Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
İlk yapıldığı gün 24 saat su ile temas ettirilmemelidir. Kirpik Laminasyonu uygulamasının daha kalıcı olması için krem ya da su bazlı makyaj temizleyici ürünlerin kullanılması önerilir. Yağlı göz makyaj temizleyici kullanmak doğru değildir, kullanım süresini düşürmektedir. Sonrasında ise isteğe bağlı olarak rimel kullanılabilir.

Kullanım süresi: 2- 2,5 ay dır. Yoğun waterproof rimeller kullanılmadığı ve güzel bakıldığı müddetçe 3 aya kadar devam eder.